Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, beklenmedik ancak herkesin başınıza gelebilecek kazalara karşı sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alır.


Ferdi Kaza Sigortası Teminatları Nelerdir?

• Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigortalının kaza sonucu derhal veya kaza tarihinden itibaren bir yıl içinde ölümü halinde poliçede gösterilen lehtarlara, yoksa kanuni hak sahiplerine ödenecek ölüm tazminatı ile sevdiklerini kimseye muhtaç etmeden, standartlarını koruyarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlar.

• Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı

Sigortalının kaza sonucu, derhal ya da kazaya bağlı nedenlerle iki yıl içinde sürekli sakat kalması halinde tıbbi tedavinin sona ermesini ve daimi maluliyetin kat'i surette tesbitini müteakip sürekli sakatlık tazminatı ödenir.

• Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Ek Teminatı

Sigortalının kaza gününden itibaren bir sene içerisinde yapacağı; doktor, ilaç, hastane gibi tedavi masraflarını poliçede yazılı Tedavi Masrafları meblağına kadar öder.


Ferdi Kaza Sigortası Hakkında Sorulanlar

Hangi Durumlar Ferdi Kaza Sigortası Kapsamında "Kaza” Olarak Tanımlanır?

Ferdi kaza sigortası denildiğinde genellikle akla gelen ilk ve tek şey trafik kazaları olsa da kaza tanımı içinde değerlendirilen her şey ferdi kaza sigortasının tamamen ya da kısmen teminat güvencesi altında bulunuyor. Temel şartı "Ani ve harici bir olay sonucu sigortalının iradesi dışında arızaya maruz kalması." olan ferdi kaza sigortası, aynı zamanda gazların teneffüsünden yanıklara, sinirlerin incinmesi veya kopmasından hayvan ısırması veya sokmasına kadar pek çok olayı kapsıyor.

Ferdi Kaza Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

18-64 yaşları arasındaki her birey, ferdi kaza sigortalarımızdan yararlanabilir.

Sigorta Süresi Ne Kadardır?

Sigorta süresi 1 yıldır ve otomatik olarak her yıl yenilenir.

Prim Tutarı Ne Kadardır?

Prim tutarı, mesleğine ve belirlenen teminat tutarlarına göre hesaplanır.

Primler Nasıl Ödenir?

Ödeme seçenekleri sahip olduğunuz ürüne göre değişmekle birlikte, primlerini kredi kartıyla yıllık peşin ya da taksit seçenekleriyle ödeyebilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortasına Nasıl Sahip Olunur?

Ferdi kaza sigortası ürünlerine sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Teklif İste